NatCup 2016on 02-11-2016 20:54
ResultatOprettet af OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
D2 (9)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1275Masha Semak31Farum OK41:08
2279Agnes KrachtPI-København42:42
3271Annika Simonsen16FIF Hillerød Orientering43:41
4278Vera Mullerova26Amager OK44:13
5276Astrid Maag19Søllerød OK47:29
6277Alberte Kaae-Nielsen15Søllerød OK47:53
7274Sara Lykke Brinch16FIF Hillerød Orientering51:09
 
273Anne Marie Thommesen41Ballerup OKFejlkl.
272Amanda Falck Weber20Tisvilde Hegn OKIkke startet
 
 
 
D3 (12)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1354Karoline Saxtorp Schulz16Ballerup OK40:50
2353Birgitte Erskov Halland56OK ØST Birkerød41:16
2355Maria Krog Schulz44Ballerup OK41:16
4357Bodil Karlsmose Kliem48Farum OK46:02
5351Sandra Simonsen48FIF Hillerød Orientering50:04
6360Helena Isabel Mora-Jensen34Farum OK52:38
7361Freya Halberg Petersen14FIF Hillerød Orientering57:23
 
359Siri Simonsen13FIF Hillerød OrienteringFejlkl.
358Elin Nørgård Kracht47PI-KøbenhavnFejlkl.
356Birgitte Birck57Allerød OKFejlkl.
352Tove Sonne Andersen59OK ØST BirkerødFejlkl.
362Susanne Gjedsig ThomsenTisvilde Hegn OKUdgået
 
 
 
D4 (5)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1455Cecilie KreeutzmannFIF Hillerød Orientering43:30
2453Hanne Frost59Ballerup OK49:48
3451Ellen Thisted70Søllerød OK56:06
 
452Inge Jørgensen71OK RoskildeFejlkl.
454Pernille Halberg Petersen42FIF Hillerød OrienteringFejlkl.
 
 
 
D5 (6)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1554Karen Wibe Enevoldsen53Allerød OK46:22
2556Margit Nelboe43Allerød OK52:55
3551Gigi Sucksdorff53Allerød OK1:19:59
 
555Hedda Kärner Grooss12Allerød OKFejlkl.
552Helle M. Frederiksen55Ballerup OKFejlkl.
553Bodil M. Mortensen63Ballerup OKUdgået
 
 
 
H1 (34)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1132Daniel BogrenIF Hagan45:50
2130Lasse August HelwegAllerød OK46:07
3119Malthe Poulsen16FIF Hillerød Orientering47:13
4102Anders Konring29FIF Hillerød Orientering48:30
5109Jan Eg Pedersen50OK ØST Birkerød48:32
6115Rasmus Møller Jess18OK Roskilde48:34
7121Mikkel Kaae-Nielsen20Søllerød OK48:49
8114Malthe Gaarsdal20Farum OK49:09
9133Axel OlssonOK Skogstjærnan50:53
10104Asger Habekost Nielsen38OK ØST Birkerød50:56
11134Tim Falck Weber51Tisvilde Hegn OK51:00
12122Carl Emil Schøie Kovsted19Tisvilde Hegn OK51:13
13105Michael Sørensen39OK ØST Birkerød52:44
14116Rune Østergaard18Søllerød OK52:50
15126Emil Olander Lorenz17Allerød OK53:13
16118Malte Kjær Hemmingsen16FIF Hillerød Orientering53:57
17117Lasse Falck Weber16Tisvilde Hegn OK54:00
18131Jakob Schøier Kovsted16Tisvilde Hegn OK55:26
19110Jesper David Jensen44Tisvilde Hegn OK1:01:22
20112Peter Østergaard56Søllerød OK1:03:59
21125Brian Lomholt Jensen41Farum OK1:09:02
22123Jonas Nordstrøm Schwartz24Amager OK1:12:35
23128Henrik Skov Andersen49Farum OK1:37:00
24127Kasper Gabs Hansen32OK S.G.2:00:57
 
120Michael Nygaard Møller48OK73Fejlkl.
108Mikkel Skaarup27Ballerup OKUdgået
113Jesper Kristiansen36OK MelfarUdgået
124Mikkel Lyskjær17Farum OKUdgået
129Mikkel MeldgaardAllerød OKUdgået
106Troels Christiansen36Søllerød OKIkke startet
101Anders Bachhausen31FIF Hillerød OrienteringIkke startet
107Kasper Ingerslev27Ballerup OKIkke startet
111Rasmus Søes33Farum OKIkke startet
103Soren Skaarup Larsen32OK ØST BirkerødIkke startet
 
 
 
H2 (54)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1251Anton Werner Løhndorf15Søllerød OK40:53
2229Mikkel Aaen20Farum OK40:57
3210Claus Cederberg48Ballerup OK42:22
4240Andreas Duc Jørgensen19Tisvilde Hegn OK43:27
5216Leif E. Larsen64Tisvilde Hegn OK43:36
6230Lukas Kjær Hemmingsen14FIF Hillerød Orientering43:38
7225Lars Munktved47Allerød OK44:32
8224Alex Ottesen49Ballerup OK45:37
9226Theis Munktved14Allerød OK46:26
10255Johan OskarssonLaxå OK47:32
11212Lars Lyngsø45Lyngby OK47:34
12256Andreas Mikkelsen JensenSøllerød OK47:57
13218Steen Stausholm56Farum OK49:30
14211Morten Ploug44Ballerup OK49:38
15209Jørgen Skaarup60Ballerup OK49:45
16232Kim Find Andersen54Søllerød OK52:25
17239Jens Kovsted47Tisvilde Hegn OK54:02
18231Svend-Erik Jepsen55Søllerød OK54:06
19221Claus Sihm49OK Roskilde54:18
20227Preben Brinch43FIF Hillerød Orientering54:25
21223Johan Holkmann Jacobsen36OK ØST Birkerød54:48
22237Jesper Vestergaard40Søllerød OK55:55
23244Poul Henning Poulsen55Tisvilde Hegn OK56:36
24204Erik Ellegaard Simonsen53OK ØST Birkerød56:46
25252Peter Steen Landsperg40Tisvilde Hegn OK59:13
26249Anders Marager46Allerød OK59:20
27208Hans Christian Strib68OK GORM59:26
28205Max Prang61Fredensborg OK1:00:35
29215Ole D. Jensen61Tisvilde Hegn OK1:00:36
30246Steen Knuhtsen52Søllerød OK1:02:05
31254Jakob Lind TolborgOK1:02:23
32219Nicolai Kliem49Farum OK1:02:29
33228Jens Peter Gundorf61OK ØST Birkerød1:02:34
34217Kai Beck-Andersen64Farum OK1:03:01
35242Lars Nielsen53Søllerød OK1:04:13
36220Ole Galle64Tisvilde Hegn OK1:08:20
37243Claus Rytter Larsen51Farum OK1:13:48
38241Jesper Allan Jensen48OK Roskilde1:14:02
39202Carsten Hansen60FIF Hillerød Orientering1:18:59
40236Peter Nørgaard63Ballerup OK1:36:14
 
201Bo Simonsen51FIF Hillerød OrienteringFejlkl.
234Henrik Poulsen50FIF Hillerød OrienteringFejlkl.
245Jakub Kolarik37OK73Fejlkl.
247Asger L. Holmberg14FIF Hillerød OrienteringFejlkl.
250Daniel Nørgaard Bachmann36Amager OKFejlkl.
233Thor Find Andersen18Søllerød OKUdgået
206Uffe Just Pedersen56Søllerød OKUdgået
253Thomas Rahbek ØstergaardAllerød OKIkke startet
248Mogens Hagedorn50Søllerød OKIkke startet
213Flemming Wendelboe65Helsingør SOKIkke startet
203Søren Sloth57FIF Hillerød OrienteringIkke startet
207Kurt Thuesen59FSK OrienteringIkke startet
222Torkil Hansen61PI-KøbenhavnIkke startet
235Volker Naulin50OK RoskildeIkke startet
 
 
 
H3 (24)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1314Bjarke Sucksdorff55Allerød OK36:52
2312Claus Børsting49Herlufsholm OK37:31
3310Henrik Nielsen56Tisvilde Hegn OK37:54
4324Rune HausnerOK SG39:56
5307Lars Vedel Jørgensen61Farum OK41:12
6313Peter Sørensen63PI-København44:49
7323Karsten RichardtKøge OK45:29
8320Peter Becker46Søllerød OK51:41
9318Niels Raagaard64Søllerød OK51:55
10302Karsten Funder71FIF Hillerød Orientering52:14
11321Lukas Becker14Søllerød OK53:49
12304Kuno Rasmussen69Ballerup OK1:01:51
13309Finn Petersen63OK Roskilde1:16:19
 
317Hakon Mosbech62OK Skærmen VærløseFejlkl.
305Mogens Hansen74OK Skærmen VærløseFejlkl.
315Steen Frandsen67Viborg OKFejlkl.
306Niels Hamborg Jensen67OK Skærmen VærløseFejlkl.
308Gunner Jørgensen73OK73Fejlkl.
322Michael Galthen Ibsen54FSK OrienteringFejlkl.
301Emil Olesen66FIF Hillerød OrienteringUdgået
303Jørgen Münster-Swendsen67Søllerød OKIkke startet
316Niels Landsperg69Tisvilde Hegn OKIkke startet
319Viggo Hansen68Ballerup OKIkke startet
311John Tripax68OK RoskildeIkke startet
 
 
 
H4 (8)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1405Ole Christiansen70Farum OK37:10
2401Frederik E. Krogh19OK ØST Birkerød46:27
3402Peter Krogh55OK ØST Birkerød50:09
4406Kurt Dose87Køge OK50:19
5404Jørn Simonsen70Ballerup OK54:17
 
408Ole Svendsen73OK RoskildeFejlkl.
407Steffen Nilsson68Køge OKFejlkl.
403Govert Heede78Ballerup OKIkke startet
 
 
 
H5 (8)
PlSt. nr.NavnÅrKlubTid
1502Oscar David Brom Jensen13Allerød OK31:34
2508Jakub Jirasek30Amager OK39:08
3505Gustav L. Holmberg12FIF Hillerød Orientering45:44
4506Henrik Wibe58Allerød OK1:01:31
 
501Malte Kliem13Farum OKFejlkl.
504Erik Grønborg Nielsen10Allerød OKFejlkl.
503Hans Grønborg Nielsen13Allerød OKUdgået
507Valdemar Marager13Allerød OKIkke startet